بازسازی ساختمان در تهران

امروزه بسیاری از افراد، زندگی در خانه‌هایی به سبک قدیمی و ویلایی را به زندگی در آسمان‌خراش‌های چندین طبقه ترجیح می‌دهند؛ اما این‌گونه خانه‌ها که چندین دهه از عمر آنها سپری شده است، دشواری‌هایی برای زندگی خواهند داشت. اگر صاحب چنین خانه‌ای هستید و قصد دارید به بازسازی ساختمان به‌صورت اصولی بپردازید، در ادامه با ما همراه باشید.

خانه‌ام به بازسازی نیاز دارد یا نوسازی؟

خانه‌های قدیمی معمولاً به تعمیرات مختلفی نیاز دارند. اگر این کارها جزو اقدامات سطحی مانند رنگ‌آمیزی باشد، کار شما با نوسازی راه می‌افتد؛ اما اگر عملیات بیشتری مانند تعمیر و تعویض لوله‌کشی‌ها و جابه‌جایی دیوار را در برگیرد، نیاز به بازسازی ساختمان برای فراهم آمدن شرایط زندگی بهتر، مطرح می‌شود.

پروژه معماری داخلی پنت هاوس چناران

 صفر تا صد بازسازی

شرایط و وضعیت ساختمان را از نزدیک بررسی کنید. در این بازدید می‌توانید با در نظر گرفتن انتظارات و بودجه خود، بخش‌هایی از ساختمان که نیاز به بازسازی دارند را تخریب و یا با استفاده از تجهیزات به‌روز، از نو بسازید.

برای بازسازی خانه‌ای کلنگی، به دانش فنی و تجربه افراد متخصص نیاز خواهید داشت؛ بنابراین بهتر است که پیمانکاری مطمئن بیابید تا بتواند با در نظر گرفتن خواسته‌ها و همچنین بودجه شما، طرح اولیه را تهیه‌کرده و قسمت‌هایی که به بازسازی نیاز دارند را شناسایی کند.

بعدازاینکه با پیمانکار به توافق رسیدید، می‌توانید مراحل کار را بر اساس برنامه زمانی، آغاز کنید. مراحل بازسازی ساختمان می‌تواند شامل مراحل زیر باشد:

  • بازسازی نمای خارجی: برای این کار می‌توانید نما را به‌صورت کامل، تخریب کرده و با استفاده از مصالح جدید، دوباره آن را کار کنید. همچنین می‌توانید بخش آسیب‌دیده را ترمیم کرده و دستی به نمای ساختمان بکشید.
  • اطمینان از سالم بودن تأسیساتی چون گاز، برق و آب: لوله‌کشی‌ها و سیم‌کشی را بررسی کرده و در صورت نیاز، با استفاده از خدمات شرکت‌های بازسازی، اقدام به بهبود وضعیت این تأسیسات نمایید.
  • بازسازی شیرآلات، کابینت‌ها، درب و پنجره‌ها: این اقدامات می‌تواند در جهت زیباسازی محیط داخلی و همچنین صرفه‌جویی در انرژی صورت بگیرد.
  • بازسازی کف و سرویس بهداشتی: در این مرحله می‌توانید از مصالح جدیدی چون انواع کاشی، سرامیک و کف‌پوش استفاده کرده و شرایط سرویس‌های بهداشتی و کف ساختمان را بهبود دهید.
  • تخریب دیوارهای غیر باربر: این اقدام در جهت تغییر در نقشه داخلی ساختمان‌ها صورت می‌گیرد.

             بررسی دقیق جزئیات مورد توافق با پیمانکار و اعلام هرگونه کمبود به پیمانکار، در مرحله آخر صورت می‌گیرد.

بازسازی ساختمان در تهران

چه زمانی باید برای گرفتن مجوز نوسازی اقدام کنیم؟

نوسازی خانه‌های قدیمی نیازی به مجوز نداشته و برای انجام بازسازی هم این کار ضرورت ندارد؛ ولی برخی عملیات هستند که موجب تغییر کاربری می‌شوند و به مجوز نیاز خواهند داشت. به‌طورکلی عملیاتی مانند کف‌سازی بخش‌های مختلف خانه، عملیات مربوط به نما، عملیات مربوط به تعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی، لوله‌کشی و سیم‌کشی ازجمله کارهایی هستند که به مجوز نیازی ندارند.

درعین‌حال، عملیات پیچیده‌تر مانند تغییر کاربری بخش‌های مختلف داخلی مانند جابجایی آشپزخانه و سرویس بهداشتی، جابه‌جایی دیوارهای باربر، تغییر مکان راه‌پله‌ها و مکان پارکینگ بر اساس ماده 55 قانون شهرداری، ازجمله عملیات‌هایی هستند که به دریافت مجوز نیاز خواهند داشت.

پروژه طراحی و اجرا خانه چهاردنج

بازسازی ساختمان در تهران چقدر هزینه دارد؟

درواقع اعلام قیمت ثابت کاری دشوار است، زیرا در بازسازی خانه‌های قدیمی سلیقه حرف اول را می‌زند. این سلیقه در انتخاب کاشی و سرامیک، شیرآلات، کف‌پوش، کاغذدیواری و کابینت بسیار مهم است. قیمت‌ها نیز با توجه به وضعیت بازار کاملاً متفاوت هستند. شما می‌توانید برای آگاهی از هزینه این کار، با مجریان معتبر بازسازی ساختمان تماس گرفته و از خدمات آنها بهره‌مند شوید. کادر این شرکت‌ها با حضور در محل، هزینه‌ها را به‌صورت اصولی برآورد خواهند کرد.

بازسازی ساختمان در تهران

سخن آخر

در انجام بازسازی حتماً به مواردی که به اخذ مجوز کار نیاز دارند توجه کنید، زیرا عدم رعایت قوانین موجب توقف کار یا تخریب آن خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که انجام عملیات بازسازی ساختمان بدون تخریب ممکن نیست؛ بنابراین بهتر است راهنمایی‌های لازم برای تخریب اصولی و مهندسی را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که نیاز و بودجه، عوامل تعیین‌کننده عملیات بازسازی هستند؛ بنابراین اولویت‌ها را در نظر بگیرید و با استفاده از کمک‌های شرکت‌های معتبر بازسازی، این اقدامات را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم با کارشناس