در بازسازی ساختمان ابتدا باید به مقاوم سازی ساختمان توجه کرد. در برخی از ساختمان‌ها می‌توان المان‌هایی را اضافه کرد و اگر بخشی از فضا دچار فرسودگی شده است، آنها را ترمیم کرد. بازسازی حتی می‌تواند در تغییر متریال باشد، می‌توان متریال‎های قدیمی ساختمان را با متریال‎های جدید و مدرن تعویض کرد.

می‌توان گفت هدف از بازسازی ساختمان، افزایش پایداری ساختمان و هدف از نوسازی ساختمان تبدیل یک ساختمان فرسوده به یک ساختمان نو است. قطعاً بازسازی خانه در فرمانیه نسبت به تخریب و نوسازی هزینه کمتری را در پی خواهد داشت و در زمان کوتاه‏تری انجام می‌شود.

نمونه کار بازسازی در فرمانیه تهران

خدمات بازسازی ساختمان در فرمانیه

بازسازی ساختمان می‌تواند طیف گسترده‌ای از خدمات از جمله بازسازی نمای داخلی ساختمان و بازسازی نمای بیرونی ساختمان باشد. با توجه به هدف شما، یک بازسازی خانه می‌تواند چندین مرحله داشته باشد. گاهی بازسازی ساختمان فقط مربوط به نمای داخلی است که می‌تواند شامل دیوارکشی باشد، به این معنا که دیوارهای داخلی برداشته می‌شوند و با توجه به طرح و نقشه‌ای که مالک و طراح در اختیار پیمانکار قرار می‌دهند، دیوارکشی‌ها مجدد انجام و فضای داخلی تقسیم‌بندی می‌شود.

در نوع دیگری از بازسازی ساختمان هیچ گونه تخریبی صورت نمی‌گیرد و تنها از لحاظ ظاهری، فضا بازسازی می‌شود که معمولاً در این نوع بازسازی، تمام بخش‌های خانه مجدداً با متریال‏های جدید پوشش داده می‌شوند و فضای بیرون از خانه نیز در قسمت راه پله‌ها، پارکینگ و نمای بیرونی پوشش دیوارها تغییر پیدا می‌کند. پس از مراحل بازسازی ساختمان، می‌توان خدمات دکوراسیون و تزئینات را با توجه به سبک و سلیقه در ساختمان اجرا کرد.

بازسازی هر قسمت از ساختمان می‌تواند متفاوت باشد. در قسمت نمای ساختمان بازسازی می‌تواند تنها محکم کردن سنگ‌ها به دیوار با پیچ و رول‌پلاک باشد یا تعویض متریال به طور کامل باشد. در قسمت پارکینگ نیز علاوه بر تعویض دیوار پوش‌ها می‌توان کف پوش‌ها را نیز تعویض کرد. تعویض درب پارکینگ با درب‌های مدرن و اتوماتیک نیز می‌تواند در برنامه ریزی بازسازی شما قرار بگیرد.

تعویض قسمت‌های مختلف آسانسور از جمله کف، آینه و صفحه کلیدها را در لیست کارهای بازسازی اضافه کنید. در راه پله‌ها تعویض سنگ‌های شکسته و بی کیفیت و در پشت بام آب بندی کف را در دستور کار خود قرار دهید. سیستم‌های برق کشی و لوله کشی را بازبینی کنید و در صورت هر گونه ایراد آنها را برطرف کنید. بازسازی داخل خانه می‌تواند دلایل متفاوتی از جمله تغییر سبک زندگی، بزرگ کردن فضاهای به خصوص، فرسوده شدن خانه، رفع خرابی یا زیباتر شدن فضا داشته باشد.

بازسازی خانه در فرمانیه

دریافت مجوزهای لازم برای بازسازی ساختمان

قبل از شروع بازسازی ساختمان تهران، مالک باید تمام مجوزهای لازم برای شروع بازسازی را از مراکز مختلف اخذ کند. یک کار ساختمانی بدون مجوز، منجر به تأخیر اتمام پروژه یا در برخی از موارد باعث تخریب پروژه یا جریمه‌های هنگفت می‌شود. زمانی که قصد بازسازی ساختمان را دارید، برای تعمیر یا تعویض سیستم‌های لوله کشی و سیم کشی، بازسازی در قسمت‌های مربوط به نمای خارجی و نمای داخلی ساختمان نیازی به دریافت مجوز نیست، اما اگر به طور کلی قصد دارید برخی از دیوارها را برداشته و فضا را تغییر بدهید، یا قصد جابه جایی پارکینگ و راه پله را دارید باید مجوزهای لازم را دریافت کنید.

ممکن است برخی از دیوارها، دیوارهای باربر بوده و برداشتن آنها باعث تخریب ساختمان شود و برخلاف ضوابط شهرسازی باشد. از این رو پس از تکمیل فرم‎های مربوطه جهت دریافت مجوز تعمیرات و بازدید مرجع قانونی از محل، در صورتی که عملیلات بازسازی مغایر با قوانین نباشد، دستور مجوز تعمیرات صادر می‎شود.

اهمیت نقشه ساختمان در بازسازی

قطعاً نقشه یک ساختمان می‌تواند در بازسازی خانه در فرمانیه نقش کلیدی داشته باشد، تنها زمانی خروجی یک بازسازی ایده‌آل خواهد بود که طراحی و بازسازی بر اساس اصول و قوانین انجام شده باشد. هر ساختمانی دارای یک نقشه است که تمام جزئیات در آن ثبت شده است، با شناسایی ایرادات و تعیین آنها بر روی نقشه می‌توانید بازسازی را به صورت اصولی انجام دهید.

باید توجه داشته باشید که فضاهای مشخص مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب و سایر فضاهای اصلی در خانه، مساحت حداقل و حداکثری دارند که باید رعایت شوند. نکته دیگر نور طبیعی است که در بازسازی و جابه‌جایی دیوارها باید مد نظر قرار بگیرد. در برخی از موارد، بازسازی در جهت تغییر کاربری فضا است، تبدیل یک فضای مسکونی به اداری که با جابه‌جایی دیوارها همراه خواهد بود، اما قبل از شروع کار باید مجوزهای لازم را دریافت کنید.

در نقشه ساختمان اگر تراس، بالکن،  پاسیو یا پارکینگ وجود دارد نمی‌توانید در عملیات بازسازی به داخل واحد اضافه کنید و هیچ گونه مجوزی برای آن صادر نمی‌شود. برای جابه‌جایی فضاهایی که با سیستم لوله کشی آب در ارتباط هستند، همچون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام باید مسیر مناسبی را برای لوله کشی‌های آب و فاضلاب در نظر بگیرید. بر روی نقشه موانعی که برای جابه‌جایی فضاها وجود دارد مانند دودکش، لوله‌های آب و گاز، ستون و دیوار حمال را مشخص، سپس طرح خود را پیدا کنید.

بازسازی معماری در فرمانیهبازسازی ساختمان اداری و مطب در فرمانیه

از جمله ساختمان‌های اداری که نیاز به بازسازی پیدا خواهد کرد، ساختمان پزشکان است. در ساختمان پزشکان که مطب‌های مختلفی فعالیت می کنند، نیز ممکن است با گذشت زمان به بازسازی نیاز داشته باشد. مراحل بازسازی باید طبق کاربری محل انجام شود، بهتر است ابتدا لیستی از مشکلات و شرایط خاصی که در مطب وجود دارد را تهیه کنید، سپس برای برطرف کردن مشکلات و ایرادات برای بازسازی برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید.

قطعاً بازسازی مطب در فرمانیه تهران می‌تواند در بازدهی و ارائه خدمات با کیفیت نقش مهمی داشته باشد و افرادی که وارد مطب می‌شوند نسبت به فضا احساس آرامش بیشتری داشته باشند. بازسازی مطب نسبت به سایر اماکن می‌تواند کمی متفاوت باشد چرا که علاوه بر بهینه سازی فضا باید زیبایی را نیز در نظر گرفت. قطعاً نوع فعالیت یک ساختمان اداری در طراحی بازسازی بسیار اهمیت دارد، همچنین زمان بندی دقیق برای اتمام اجرای طرح مورد نظر باید در نظر گرفته شود چرا که هر یک روز دیرتر به پایان رسیدن پروژه می‌تواند ضررهای هنگفتی را برای مالکان در پی داشته باشد.

بهترین زمان برای بازسازی مطب ایام تعطیل است. به دلیل فضاهای محدود در مطب‎ها باید بازسازی کاملا هدفمند باشد و برخی از فاکتورها همچون فضای کافی برای انتظار، معاینه و استراحت نیز در نظر گرفته شود.

هزینه بازسازی ساختمان

در برنامه ریزی بازسازی در فرمانیه با توجه به نوع ساختمان که می‌تواند اداری، تجاری یا مسکونی باشد، متخصصان و معماران این حوزه، طراحی‌های مورد نظر را ارائه می‌دهند. البته این طراحی‌ها بر اساس نیاز و بودجه مالکین تدوین می‌شود. پس از تأیید طرح، بودجه و هزینه کل آن تخمین زده می‌شود. معمولاً در تعیین بودجه جزئیات طراحی سازه در نظر گرفته نمی‌شود و بیشتر، هزینه مصالح و متریال‏هایی که به کار می‌رود را محاسبه می‌کنند که تا حدود زیادی به برآورد هزینه پروژه کمک می‌کند.

همچنین از عواملی که در کاهش یا افزایش هزینه بازسازی ساختمان تأثیر می‌گذارد، می‌توان به متراژ ساختمان اشاره کرد. پس از تعیین تقریبی هزینه برآورد، پروژه به یک پیمانکار شناخته شده و با تجربه تحویل داده می‌شود.

قطعاً استفاده از متریال با کیفیت و درجه یک می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد. در برخی از موارد حجم بازسازی بسیار گسترده است و فضاهای بیشتری باید مورد تعمیر یا تغییر قرار بگیرند، که این موضوع زمان اتمام پروژه را نیز طولانی خواهد کرد.

سخن پایانی

با اجرای عملیات بازسازی ساختمان در فرمانیه می‌توانید عمر ساختمان را افزایش دهید و به ماندگاری آن کمک کنید. با بازسازی انواع زیرساخت‌ها مانند سیستم‌های لوله کشی و سیم کشی می‌توانید ایمنی ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهید.

با تهیه یک لیست جامع از ایرادات و مشکلات ساختمان می‌توانید هزینه بازسازی را برآورد کنید و با توجه به بودجه در نظر گرفته شده مصالح مورد نیاز را خریداری کنید. تمامی مراحل بازسازی ساختمان باید تحت نظر مهندس و با دریافت مجوزهای لازم صورت بگیرد. نوع کاربری ساختمان، نقشه ساختمان و عمر ساخت ساختمان می‌توانند در نوع بازسازی تأثیر فراوانی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم با کارشناس