تاثیر رنگ زرد در طراحی داخلی کلینیک

از اثرات روانی رنگ زرد برای خلق فضایی درخشان و دلنشین میتوان استفاده کرد.

رنگ زرد قطعا رنگی است که باید روی آن حساب باز کرد. مردم در مقابل این رنگ شدیدا واکنش نشان می‌دهند. مردم  گاهی رنگ زرد را دوست دارند، گاهی از این رنگ متنفرند. هر تفکری درخصوص این رنگ داشته باشید، احتمالا معترف خواهید بود که رنگ زرد می‌تواند انفجاری از تابش آفتاب را برای هر فضایی به همراه داشته باشد. رنگ زرد غالبا به عنوان یک رنگ خوش‌بین و زندگی‌بخش است که نور خورشید را به ذهن ما متبادر می‌کند و ذهن، جسم و احساسات ما را برمی‌انگیزد. حتی رنگ زرد به تمرکز کردن و قدرت تفکر کمک می‌کند. به طور آشکار، اثرات رنگ زرد با توجه به شدت و رنگمایه آن، متفاوت است. تاثیر رنگ زرد بر تمرکز انکارشدنی نیست.

به همین دلیل ما، طراحان شرکت دانش و معماری ایستا،در دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی، از رنگ زرد برای پرده ها، کمد ها و یونیت دندان پزشکی استفاده کرده ایم و در اتاقی دیگر، یک دیوار را نیز به رنگ زرد در آورده ایم و آن را تبدیل به دیواری شاخص نموده ایم.بکارگیری رنگ زرد در طراحی داخلی اتاق معاینه، تمرکز پزشک را بالابرده و علاوه بر آن نشاط و سرزندگی به محیط بخشیده و باعث میشود مراجعه کننده احساس بهتری داشته باشد و در آرامش خاطر به سر ببرد.

استفاده از رنگ زرد در طراحی داخلی کلینیک دکتر حیدری

استفاده از رنگ زرد در طراحی داخلی کلینیک دکتر حیدری

طیف رنگ زرد، در دکوراسیون داخلی برای دیوار ها یا سقف، به فضا درخشش و روشنایی می بخشد و باعث آرامش گرفتن افراد در آن فضا میشود و همزمان با آن انرژی بخش نیز هست. رنگ زرد می‌تواند در معماری داخلی ، سرشار از انرژی، قدرت و نشاط باشد و درخشش آن، روح کسل را شاد کند.

بنابراین، ما در اتاق انتظار از دیوار کناف و سقف کناف برای جدا کردن  قسمتی از فضا استفاده کردیم و آن را به رنگ زرد در آوردیم تا مراجعه کنندگان احساس کسالت نداشته باشند و ساعاتی که در انتظارند، حس اضطراب و نا آرامی آن ها از بین برود.دور تا دور سقف های کناف از ریسه های نورانی، به صورت مخفی استفاده شده است که باعث درخشندگی بیشتر فضا شده و آرامش بی نظیری را به محیط می بخشد.

استفاده از رنگ زرد در طراحی داخلی کلینیک دکتر حیدری

کارشناس ها درباره رنگ زرد گفته اند: «رنگ زرد با تاثیری که بر سلول های عصبی در اندام های بدن می گذارد، می تواند انرژی عضلانی و حرکتی را در اندام ها تحت تاثیر خود قرار داده و آن را فعال کند. رنگ زرد یکی از مهم ترین رنگ هایی است که توسط روانشناسان برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می شود. این رنگ باعث ایجاد روحیه سرزندگی و شادمانی در افراد شده و میل به زندگی را در انسان تقویت می کند».

خاکستری از آن رنگ هایی است که زرد را در هر فضایی قابل تحمل می کند. القای حس رسمی، همراه با بار منفی رنگ خاکستری، خوشحالی بیش از حد رنگ زرد را تعدیل می کند. گزینه وسوسه انگیز انتخاب رنگ خاکستری برای تمام دیوارها و تزیین اتاق با قاب ها و سایر لوازم چیدمان به رنگ زرد است. انتخاب دیگر می تواند انتخاب یکی از دیوارها به رنگ زرد و سایر دیوارها به رنگ خاکستری باشد. به طور کلی زرد در احاطه زیباتر به نظر می رسد. مثل خورشید میان ابرها. با در نظر گرفتن این عوامل، برای اتاق انتظار کلینیک، از صندلی هایی با رنگ خاکستری استفاده کردیم و همچنین تعدادی از دیوار هارا به رنگ خاکستری در آوردیم تا کمی رنگ زرد را خنثی کرده و چشم نواز تر عمل کند.

استفاده از رنگ زرد در طراحی داخلی کلینیک دکتر حیدری

شرکت دانش و معماری ایستا میتواند شما را در ساختن  فضایی منحصر بفرد و متفاوت و متناسب با روحیات و سلایق شما یاری نماید.

منبع: دانش و معماری ایستا

نوشتهٔ پیشین
4 نکته در دکوراسیون فروشگاه لوازم آرایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

فهرست