سبک ماکسیمالیست (حداکثرگرایی)

 

با تمام تاکیدی که طی چند سال اخیر بر سبک مینیمالیست بوده است اما میدانستیم باید برای اتفاق جدیدی تلاش کنیم: ایجاد سبک ماکسیمالیست.

سبک ماکسیمالیست واکنشی به جنبش مینیمالیست بود و دارای جنبه ها و عناصری است که عملا نقطه مقابل قطب های مینیمالیستی است. جداره های سفید، دیوارهایی با تزیینات جزئی و طیف رنگ های آرام، در سبک ماکسیمالیست جایی ندارند.به هنگام انتخاب دکور، هرچه بزرگتر، براق تر و شلوغتر باشد بهتر است.استفاده از تابلو های گرانبها، کلکسیون های با ارزش و مبلمان های گلچین شده و قیمتی که ممکن است به مرور زمان بدست آمده باشند در این سبک بسیار رایج است.طیف های وسیعی از رنگ ها، بافت ها و سبک ها از ویژگی های این سبک است که برخلاف مینیمالیست که فقط یک یا دو مورد از این آیتم هارا استفاده میکند، میتواند به طور همزمان دربردارنده ی همه این جنبه ها باشد.

 

ماکسیمالیست چیست؟

سبکی که پیش از این در موسیقی، هنرهای تجسمی و ادبیات بوده، هم اکنون به طراحی داخلی نیز راه یافته است.تصور غلطی وجود دارد و این است که سبک ماکسیمالیست، جمع آوری و انباشه کردن وسایل و مصرف گرایی است و ممکن است مارا به این فکر فرو ببرد که سبکی افراطی است.این سبک طراحی داخلی، تکرار، استفاده از الگو ها و طرح های جسورانه و جزییات گرافیکی پیچیده را ترویج می دهد.

مینیمالیست، همتای مخالف آن، همه چیز را به کمترین حد ممکن ترغیب میکند اما ماکسیمالیست استفاده از فضا را به جسورانه ترین شکل ممکن ترغیب می کند.رنگ های جسورانه و شاخصه های مدرن همان مواردی هستند که سبک ماکسیمالیست را به روز و مدرن میکنند.

ممکن است برخی از تصاویری که از فضاهایی با این سبک دیده میشوند ترسناک به نظر بیایند اما به یاد داشته باشید که هنگام افزایش وسایل خانه و تبدیل آن به محیطی ماکسیمالیست، همه چیز درباره شما و سلیقه شماست.”حداکثر گرایی به نوعی بسیار شخصی تر از مینیمالیسم است. مردم فقط یك چیز نیستند؛ آنها پیچیده و چند وجهی هستند.” این سبک شخصیت و تجربه های هر فرد را به وضوح به نمایش می گذارد و باعث می شود که فضا درخشنده تر از یک فضای مینیمال جلوه کند.

 

برخی از ویژگی های اصلی که میتوان این سبک را با آن ها شناسایی کرد:

  • لایه بندی
  • الگوهای تکراری در چاپ هایی از قبیل عکس های گلدار ، انتزاعی و چاپ حیوانات
  • رنگهای غنی و جسورانه
  • مخلوط کردن و تطابق بافت ها و رنگ ها
  • موارد متعددی مانند کتاب ، تندیس ، آثار هنری و غیره

ترکیب فرش، کاغذ دیواری، نقاشی و عکس می تواند یک شروع عالی برای ایجاد یک اتاق ماکسیمالیست باشد.استفاده از مبلمان و پرده های رنگی و با طرح های مختلف باعث زیباتر شدن اینگونه فضا ها میشود.

 

نحوه ترکیب کردن سبک ماکسیمالیست در خانه

بهترین راه برای ایجاد این نوع فضا، آرام شروع کردن است.اضافه کردن رنگ، الگوهای متفاوت و و استفاده از آیتم های هنری دکوری، نقطه ی مناسبی برای شروع است.ماکسیمالیست گاهی ممکن است مانند جمع کردن اشیا بدرد نخور در یک فضا به نظر بیاید، به همین علت نباید به شیوه ی افراطی از اشیا استفاده کرد.ه طور مثال میتوان با کتاب ها، کوسن های مختلف و گیاهان شروع کرد و سپس یک شی مورد علاقه را انتخاب کرده و روی کتاب ها قرار داد.همچنین میتوان از طرح پوست حیوانات برای طراحی داخلی به سبک ماکسیمالیست استفاده کرد.

آویختن آویزهای قدیمی به دیوار، استفاده از قاب عکس هایی با عکس های قدیمی، رنگ کردن گنجه ها و استفاده از کوسن های رنگی وطرحدار

در سبک ماکسیمالیست باید تمامی فضاها را پر کرد به نحوی که فضایی خالی وجود نداشته باشد.

میتوان اشیا و دکور های قدیمی را به نحوی زیبا درون کمد های قدیمی جای داد و تمامی طبقات را پر کرد.

 

 

 

 

 

 

نوشتهٔ پیشین
10 طراحی داخلی تابستانی
نوشتهٔ بعدی
چگونه خانه های کوچک را دکوراسیون کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

فهرست