طراحی داخلی به سبک پاییز

 

در طراحی داخلی یک خانه، میتوان با الهام گرفتن از فصل ها، حس و حال آن هارا به خانه آورد و خانه را مطابق فصل دلخواه، دکوراسیون کرد.در ادامه چند ایده و راهکار برای آوردن پاییز به خانه مطرح شده است:

پاییز فصل رنگ های گرم است و میتوان با الهام گرفتن از طبیعت و رنگ درختان، خانه را دکوراسیون کرد. میتوان با افزودن یک مبل به رنگ آجری، نارنجی یا زرد تغییری در خانه ایجاد کرد.ترکیب چوب هایی با رنگ گرم با المان هایی با رنگ نارنجی، جذابیت بسیاری به خانه می بخشد و محیط را منحصر به فرد می کند.

رنگ کردن دیوار ها با رنگ های گرم نظیر نارنجی و آجری و یا حتی استفاده از تایل های طرح آجر محیط را گرم و کمی رومانتیک جلوه می دهد که اگر با نورپردازی با نور زرد همراه شود تاثیر بیشتری خواهد داشت.اما باید به این نکته توجه شود که اگر دیواری به رنگ آجری و نارنجی باشد، سایر المان ها مانند مبلمان و آباژور و فرش، برای شلوغ نشدن بیش از حد خانه، به رنگ های روشن و کمرنگ باشند.

 

طبیعت را به خانه بیاوریم؛ میتوان در طراحی داخلی خانه از شاخه های خشک و شکسته ی درختان استفاده کرد و آن ها را با المان های ساخته شده از سنگ و چوب ترکیب کرد.در تصویر زیر، گلدانی با شاخه ی درخت به همراه یک المان گوی شکل سنگی روی میز قرار گرفته و محیطی جدید را به وجود آورده است.همچنین ترکیب رنگ مشکی و طلایی و راه راه  پارتیشن تاثیر بسزایی در منحصر بفرد کردن این محیط دارد.

میتوان کمی متفاوت تر عمل کرد و بجای رنگ تکراری و همیشگی سفید برای دیوار ها، از طیف رنگ طوسی استفاده کرد.همچنین میتوان رنگ پوشش های کف را هم به رنگ دیوار در آورد. در این صورت باید از فرش با رنگ های روشن تر و مبلمان با رنگ های زنده تری استفاده کرد. مانند تصویر زیر میتوان کمدی قدیمی را رنگ کرده و در گوشه ای از اتاق نشیمن قرارداد. رنگ مبل نیز در طیف رنگ طوسی می باشد اما با کوسن های رنگی مزین شده است و روی دیوار بالای مبل نیز یک تابلو با رنگ های گرم آویخته شده است تا خنثی بودن رنگ طوسی را از بین ببرد.

ترکیب متریال چرم و فلز، محیط را شیک و جذاب جلوه میدهد و محیطی جدید و تکرار نشدنی را ایجاد میکند.در این تصویر، صندلی چوبی به همراه روکش چرم و میز های عسلی فلزی، جلوه ای زیبا به اتاق بخشیده اند.همچنین استفاده از رنگ سبز برای دیوار در کنار این المان ها ترکیبی وصف ناپذیر و منحصر بفردی را ایجاد کرده است.

المان های حصیری که برای فصل تابستان توصیه میشوند میتوانند با کمی تغییر، برای فصل پاییز نیز مورد استفاده قرار گیرند.مانند تصویر، ترکیب این متریال با رنگ مشکی حس و حال تابستانی آن را از بین برده و محیط را کمی خشن تر و سرد تر جلوه میدهد.میتوان از صندلی های حصیری با پایه های فلزی یا چراغ آویز های حصیری استفاده کرده و دکوراسیونی جدید را به نمایش گذاشت.

بکار بردن رنگ سبزآبی برای دیوار، کمتر دیده شده است و کمتر به آن توجه میشود.بر خلاف تصور رنگی بسیار زیباست که با طیف رنگی بسیاری ست میشود.در تصویر زیر این رنگ با رنگ های زرد و نارنجی ست شده است و مکرومه بافی خردلی به دیوار آویخته شده که ایده ای بسیار زیبا برای دکوراسیون است.

 

منبع:دانش و معماری ایستا

نوشتهٔ پیشین
خانه بازسازی شده در لندن، پر از ایده های منحصر به فرد
نوشتهٔ بعدی
تاریخ سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم (ساده گرایی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

فهرست