چگونه خانه های کوچک را دکوراسیون کنیم؟

مهم نیست که فضای یک خانه تا چه مقدار کوچک باشد، زیرا که در هر صورت میتواند شیک ومنجصر به فرد به نظر برسد چه اجاره ای و چه شخصی.میتوان برای جذاب تر کردن یک خانه،بهترین ترفند های دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک را نیز کشف کرد.

دیوارهای سفید ممکن است کسل کننده باشند اما آرام بخش و ملایم نیز میتوانند باشند.سفید کردن دیوار ها و استفاده از مبلمان سفید فضارا شیک و زیبا و ساده کرده و نیز باعث میشود یک فضای کوچک، بزرگتر به نظر برسد.برای روح بخشیدن به فضا میتوان از آیتم های رنگی و بافت های متفاوتی استفاده کرد.استفاده از کوسن های رنگی، تابلو های بزرگ رنگی و سرزنده، اشیا حصیری، فرش های رنگی ملایم و گیاهان آپارتمانی، دراین نوع فضا، بسیار تاثیرگذار است.

اتاق های نشیمن با اشکال هندسی متفاوت و گوشه دار (مانند متوازی الاضلاع)، ممکن است سخت تر بتوانند دکوراسیون داخلی شوند اما داشتن دکوراسیونی زیبا برای هر نوع فضایی ممکن است.میتوان یک دیوار نامتعارف را به یک کانون توجه تبدیل کرد و با آویختن تابلو ها و یا گیاهان به آن دیوار، زیبایی بسیاری به فضا بخشید.یا میتوان یک دیوار را با کاغذ دیواری طرحدار شلوغی پوشاند و سپس مبل را جلوی آن قرار داد.میتوان ازکنج های دیوارها استفاده کرده و اشیا دکوری و یا قاب آویز در آن ها قرارداد.

هیچ چیزبه اندازه گیاهان اتاق نشیمن را زیبا نمیکند.گل های سرخ یا لاله های رنگی، گیاهان برگدار مانند سرخس، گیاه برگ انجیری و گیاهان رونده مانند پاپیتال و سیسوس علاوه بر زیبایی، هوای خانه را نیز تمیز می کنند.اگر امکان استفاده از گیاهان در اتاق فراهم نیست میوان به مقدار خیلی کم از گیاهان مصنوعی نیز استفاده کرد.

گیاه برگ انجیری

سیسوس

پاپیتال

اگر اتاق نشیمنی فاقد جذابیت و تزیینات معماری باشد، می توان مانند تصویر زیر، یکی از دیوار ها را با استفاده از کاغذ دیواری طرحدار و دیوارکوب ها و تابلو ها یا نقاشی دیوار با رنگ هایی جسورانه، تبدیل به دیواری شاخص کرد.

دکوراسیون یک اتاق نشیمن باریک و کوچک کمی چالش برانگیز است.هرچه چنین فضایی روشن تر باشد، مطبوع تر است.استفاده از یک کاناپه دراز بطوری که به دیوار بچسبد، به فضا عمق میدهد و باعث بزرگتر دیده شدن اتاق نشیمن می شود.

در صورت کوتاه بودن سقف اتاق نشیمن، میتوان از کاغذدیواری با راه راه عمودی استفاده کرد.در این صورت سقف اتاق بلندتر و فضا بازتر جلوه میدهد.حتی میتوان از عناصر تزیینی عمودی روی دیوار ها نیز استفاده کرد تا دکوراسیون اتاق تبدیل به دکوراسیونی منحصر به فرد بشود.

جذابیت داشتن یک اتاق نشیمن کار سختی نیست در صورتی که به مقیاس مبلمان توجه شود.برای مثال استفاده از مبلمان راحتی در فضاهای کوچک باعث میشود این فضاها کوچکتر دیده شوند در صورتی که استفاده از مبل های کوچکتر با پایه های کوتاه تاثیری مخالف دارد.میتوان از دکور های طلایی کوچک و ظریف استفاده کرد.بکار بردن میز عسلی شیشه ای و شفاف جلوی دید را نمیگیرد و حس بزرگتر بودن کف فضا را منتقل می کند.

اضافه کردن یک قفسه کتاب یا قفسه در پشت مبل خود یک راه عاقلانه و موثر برای ایجاد علاقه و بصری به اتاق نشیمن است.

برای شروع دکوراسیون اتاق، ابتدا میتوان از مبل هایی با رنگ های ملایم کم رنگ استفاده کرد و سپس میز عسلی ای شیشه ای با پایه های ظریف و کمی بلند به آن اضافه کرد.اینگونه حس جادار بودن را القا میکند زیرا میتوان قسمت های بیشتری از کف را دید.سپس میتوان فضای پشت مبل را با یک تابلو یا آینه ی بسیار بزرگ پر کرد.بجای استفاده از چراغ های مطالعه ی زمینی میتوان از چراغ های دیواری ظریف استفاده کرد.

آینه، در بزرگتر شدن فضا نقش بسیار مهمی دارد. به این علت که فضا را از لحاظ بصری دو برابر کرده و بزرگ بودن فضارا به افراد القا می کند.مانند این تصویر، میتوان دیوار پشت مبل را به طور کامل از کف تا سقف آینه کاری کرده و زیبایی بصری یک فضارا گسترش داد.

 

برای محیط های کوچک میتوان از وسایل دومنظوره استفاده کرد مانند مبل های تختخوابشو و میز های تاشو و چسبیده به دیوار.همچنین میتوان از میز های عسلی ای استفاده کرد که داخل هم فرو میروند و بسیار کم جا هستند.

میتوان از کفپوش های براق برای بزرگتر جلوه کردن یک فضا استفاده کرد، مانند سرامیک های سفید و براق.قفسه های دیواری و طاقچه ها برای فضای کوچک، از کمد ها کتابخانه های ایستاده بسیار مناسب ترند و بدین شکل میتوان از سطح زیر آن ها نیز استفاده کرد.

 


منبع: دانش و معماری ایستا

 

 

نوشتهٔ پیشین
سبک ماکسیمالیست (حداکثرگرایی)
نوشتهٔ بعدی
10 رنگ برتر برای اتاق خواب با هر سبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

فهرست