10 رنگ برتر برای اتاق خواب با هر سبک

رنگ ها تاثیر زیادی بر روحیه دارند بنابراین برای تبدیل یک اتاق خواب به محیطی آرامش بخش، باید کوشید تا از رنگ های مناسب برای دیوار های آن استفاده کرد زیرا که رنگ دیوار ها اهمیت بسیار زیادی در دکوراسیون یک اتاق دارند.

بژ روشن با ته رنگ خاکستری

نقاشی دیوار های اتاق خواب یک انتخاب شخصی است اما تعدادی رنگ وجود دارند که مورد پسند هر نوع سلیقه ای هستند.رنگ بژ روشن با ته رنگ خاکستری از این دسته رنگ هاست.این رنگ تقریبا با هرچیزی سازگار است و میتوان دکوراسیون اتاق را بدون رنگ آمیزی مجدد، بارها تغییر داد.

آبی تیره

در طراحی داخلی رنگ های سبک همیشه گزینه ای مطمئن تر هستند اما از رنگ های تیره جسورانه تر نیز میتوان طوری استفاده کرد که فضا همچنان آرامشبخش و زیبا باشد.رفتن به سمت رنگ های تیره میتواند کمی ترسناک باشد اما فضا را تبدیل به محیطی مختص به خودتان می کند.میتوان دیواری را به رنگ آبی تیره در آورد و از یک روتختی یا مبل رنگ روشن استفاده کرد تا باعث شود فضا روشن تر به نظر بیاید.

لیمویی روشن

بکار بردن این رنگ در طراحی داخلی اتاق خواب، آن را روشن تر کرده و باعث می شود که در صبح، اتاق شفاف تر و خورشیدی به نظر بیاید.برای اینکه فضا بیش از حد بی روح نشود میتوان از المان هایی با رنگ های کمی تیره تر استفاده کرد.به طور مثال میتوان بالش ها و رومبلی را به رنگ سبز یا نارنجی انتخاب کرد و یا پرده هایی به رنگ های تیره تر آویخت.

آبی مایل به طوسی

رنگ های تیره در اتاق خواب یک انتخاب خارق العاده است زیرا آنها مکانی آرامش بخش و دنج را برای استراحت فراهم می آورند.دیوارهایی با این رنگ امکان فراهم کردن خوابی آرام تر را نیز دارند.

سفید گرم (سفید با ته مایه کمی از کرم)

رنگ سفید در اتاق خواب باعث ایجاد آرامش و حسی خوب میشود.میتوان به رنگ سفید مقدار بسیار کمی از رنگ زرد نیز اضافه کرد تا رنگ سفید ته مایه ای کرمی رنگ به خود بگیرد و تقریبا به رنگ نمک دریایی دربیاید.اینکونه میتوان اتاق خوابی بسیار روشن و در عین حال گرم داشت.

طیف سبز

اکثر اوقات دیده می شود که اتاق خواب ها به رنگ های طیف آبی پوشانیده شده اند اما میتوان با استفاده از طیف رنگ سبز، دکوراسیونی متفاوت در اتاق خواب ایجاد کرد.رنگ سبز حس پر جنب و جوش و بهاری را به اتاق می بخشد و با آن هوای تازه تزریق می کند.این رنگ برای اتاق بزرگسال و همچنین کودکان بسیار مناسب است و حتی میتوان به جای رنگ کردن یک دیوار، هر 4 دیوار اتاق را به رنگ سبز در آورد.

خاکستری مایل به آبی

به کسانی که رنگ آبی را دوست دارند اما نمیتوانند تمامی اتاق خود را آبی کنند این رنگ پیشنهاد می شود.اگر نمیتوانید از رنگ آبی استفاده کنید و خاکستری را نیز دوست ندارید میتوانید از خاکستری مایل به آبی در دکوراسیون استفاده کنید.این رنگ طیفی از رنگ نقره ای را به اتاق می افزاید.

صورتی کم رنگ

معمولا صورتی، به صورت زنانه و لطیف دیده می شود اما با افزود سایه هایی به این رنگ (کمی رنگ طوسی) میتوان آن را برای هر اتاقی، مناسب ساخت.این رنگ، گزینه مناسبی برای دکوراسیون اتاق کودک یا مهمان است.با افزود روتختی ای طوسی رنگ میتان جلوه ای زیبا به این اتاق بخشید.

خاکستری تیره

برای ایجاد اتاقی با دکوراسیون جسورانه ودر عین حال شیک و مدرن میتوان از رنگ خاکستری تیره برای دیوار اتاق استفاده کرد.این رنگ حسی بد خلق داشته و باعث می شود استرس روزانه از بین برود.ترکیب خاکستری با رنگ های بسیار روشن، تضادی در چشم بیننده ایجاد میکند و فضایی متفاوت را به ووجو می آورد.( به طور مثال دیوارهایی به این رنگ با درهای سفید)

 

منبع: دانش و معماری ایستا

 

نوشتهٔ پیشین
چگونه خانه های کوچک را دکوراسیون کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
ایده های طراحی داخلی رستوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

فهرست