ویلاها یکی از فضاهایی هستند که معمولاً برای گذراندن اوقات فراغت، دورهمی و مهمانی‌‌، تفریح، دور شدن از فضای ترافیک و آلودگی، لذت بردن از طبیعت  و … انتخاب می‌شوند. اهمیت و نقش این فضاها، باعث شده طراحی ویلا برای معماران اهمیت بسیاری پیدا کند.

طراحی ویلا برای دریافت سرمایه، جذب مشتری و… نیز اهمیت دارد. این فضاها معمولاً برای فروش و اجاره طراحی و ساخته می‌شوند، بنابراین عناصر زیبایی، استحکام، برنامه‌ریزی فضایی، انسجام عناصر و… در مورد آن‌ها حرف اول را می‌زند. در واقع عناصر مختلفی در زیبایی ظاهری ویلا نقش دارند اما مهم‌ترین ویژگی نحوه طراحی ویلا و کاربرد عناصر مختلف است.

طراحی ویلاهای حرفه ای و بروز

تیم دانش معماری به‌عنوان یک شرکت متخصص در طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی … خدمات بسیار حرفه ای در زمینه طراحی ویلا ارائه می‌کند. طراحان داخلی دانش و معماری در تلاش هستند تا بهترین طراحی‌های داخلی را به بهترین روش برای مشتریان خود ارائه دهند. طراحان و مشاوران حرفه‌ای مجموعه دانش معماری در زمینه ویلاهای لوکس و طراحی داخلی مدرن جزو بهترینها هستند. این مجموعه قصد دارد با ارائه مفاهیم طراحی دقیق و خاص، به شما کمک کند تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

اهمیت طراحی ویلا

ویلاها نقش مهمی در دنیای معماری و طراحی دارند. آن‌ها نسبت به اکثر خانه‌های مسکونی دلبازتر و جا دار تر هستند. شرکت دانش معماری به‌گونه‌ای دیزاین داخلی و خارجی را طرحی و اجرا میکند که چیدمان بینظری در فضای ویلا داشته باشید. این طراحی نیاز به دستورالعمل‌های خاصی دارد که توسط شرکت دانش معماری اجرا خواهد میشود .

طراحی ویلا

معماری و طراحی داخلی ویلا

زمان طراحی ویلا، متخصصان شرکت دانش معماری از هماهنگی معماری با طراحی داخلی مطمئن می‌شوند. دکور معنی بسیار متفاوتی دارد، اما توسعه‌دهندگان این شرکت تنظیمات بیرونی را برای فضای داخل نیز انجام می‌دهند.

مفهوم‌سازی: فضای داخلی ویلا دارای مفهومی است که در کل ویلا هماهنگی به‌وجود می‌آورد. در واقع کلیه اجزا، عناصر و نحوه طراحی دنباله‌رو و تکمیل‌کننده یکدیگر هستند. این موضوع به معنی انسجام طراحی ویلاست.

لوکس: طراحی ویلا باید همیشه لوکس باشد. طراحان شرکت دانش معماری از جلوه‌ها و عناصر مختلف بصری و زیبایی برای دیزاین ویلا استفاده می‌کنند. برای این طرح‌های بصری زیبا می‌توان از الگوهای مدرن و سنتی استفاده کرد.

چیدمان: چیدمان داخلی یکی از موارد بسیار مهم در طراحی داخلی است. این چیدمان عالی پویایی زیبا بین عناصر داخلی ویلا به وجود می‌آورد.

رنگ: رنگ ویلای شما فقط به تمی بستگی دارد که می‌خواهید به آن بدهید. در واقع ویژگی‌های داخلی ویلا بسته به نیاز و خواسته مشتری تعیین می‌شود.

خدمات مهم در طراحی ویلا

یک ویلا برای طراحی عناصر مختلفی دارد. نمای ظاهری، معماری فضای خارجی و داخلی، دکوراسیون داخلی نما، نحوه نورپردازی، انتخاب متریال، ویژگی‌های ظاهری و… از جمله مواردی هستند که برای طراحی ویلا به کار می‌روند.

شرکت طراحی ویلا دانش معماری خدمات بی‌شماری در زمینه طراحی به شما ارائه می‌کند. اغلب افراد برای نوع طراحی ویلا نیاز به مشاوره رایگان دارند. این مشاوره به آن‌ها کمک می‌کند تا متناسب با نوع کاربری فضا اقدام به طراحی فضا کنند.

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا یکی از برنامه‌های مهم شرکت‌های معماری است که اجرا می‌شود. این نوع طراحی به همراه نقشه و پلان معماری انجام شده و اندازه، ابعاد و… فضاهای مختلف ویلا را تعیین می‌کند.

در این نقشه ویلا تعیین می‌شود که هر یک از فضاهای ویلا چه ابعادی داشته باشند. اتاق‌ها، سالن‌ها، لابی، فضای محوطه، آشپزخانه، پذیرایی و… در این نقشه تعیین خواهند شد. موقعیت این فضاها و اتاق‌ها نیز اهمیت بسیاری دارند. در این پلان تعیین خواهد شد که هر اتاق در چه قسمتی از ویلا قرار می‌گیرد. در کل این نقشه‌ها برای ساخت یا بازسازی ویلا استفاده می‌شوند.

طراحی معماری ویلا

طراحی داخلی ویلا

شرکت‌ دانش معماری برای طراحی فضای داخلی ویلا از نرم‌افزار استفاده می‌کند. این نرم‌افزارها، طراحی داخلی ویلا را به کمک تصاویر و عکس‌های سه بعدی فراهم می‌کنند. بازسازی ویلا نیاز چندانی به تهیه طرح ندارد. با این وجود اگر قرار باشد بازسازی ویلا با تغییر ابعاد اتاق‌ها، اختصاص فضای جدید، تغییر نما و… همراه باشد، به نقشه و پلان نیاز خواهید داشت.

طراحی داخلی ویلا می‌تواند هزینه و زمان زیادی نیاز داشته باشد. دلیل بالا بودن هزینه طراحی ویلا این است که طراحی این فضاها نیاز به صرف زمان بالاتر، به کارگیری تخصص و… دارد.

طراحی نمای ویلا نیز به اندازه طراحی سایر قسمت‌های ویلا اهمیت دارد. این طراحی به کمک نرم‌افزارهای تخصصی به شکل 2 بعدی یا 3 بعدی انجام می‌شود. نمای ویلاها در قیمت‌گذاری آن‌ها اهمیت زیادی دارد، طوری که می‌تواند قیمت ویلا را افزایش دهد. ویلاها در بیشتر موارد برای لذت بردن از فضاهای مختلف گردشگری، گذراندن اوقات فراغت و… انتخاب می‌شوند، بنابراین نمای ظاهری ویلاها تاثیر قابل توجهی بر انتخاب ویلا دارد.

طراحی محوطه ویلا

محوطه ویلا به‌عنوان یکی از فضاهای اصلی ویلا مورد توجه است. طراحی این فضا در قیمت‌گذاری ویلا، خرید و اجاره ویلا، جلب نظر مشتریان و… اهمیت دارد. فضای محوطه ویلا برای استراحت، سرگرمی، گذراندن اوقات فراغت، لذت بردن از فضای طبیعت و… مورد استفاده است. اغلب معماران عناصر مختلفی را برای طراحی محوطه ویلا در نظر می‌گیرند.

هر کدام از این کاربری‌ها نیاز به طراحی محوطه ویلا به شکل خاص دارند. به‌عنوان مثال بعضی از ویلاها تمایل به احداث استخر دارند. در این حالت باید فضای کافی برای استخر در نظر گرفته شود. در کل هر کدام از این عناصر نیاز به تخصیص فضاهای متفاوتی دارند. تشخیص این موضوع با معماران و طراحان متخصص است.

از فضاهای نشیمن لوکس و حریم خصوصی آرام گرفته تا فضاهای داخلی شیک غرق در نور طبیعی و فضاهای بیرونی آرامش‌بخش برای استراحت همگی نیاز به طراحی تخصصی دارند. زندگی در ویلا برای بعضی از افراد سبک زندگی رویایی است. فضاهای بیرونی ویلا برای لذت بردن می‌تواند شامل پاسیو، استخر، باغ خصوصی، تراس، بالکن و آلاچیق باشد.

طراحی بیرونی ویلای کلاسیک لوکس، طراحی ویلای کلاسیک مدرن، طراحی ویلاهای کوچک، طراحی ویلاهای کلاسیک جدید، طراحی ویلاهای دوبلکس، طراحی ویلاهای معاصر یا هر چیز دیگری مستلزم درک عمیق سبک زندگی، نیازها و سلیقه ساکنین است.

سبک طراحی ویلا

طراحی بیرونی و داخلی ویلا، تمام ویژگی‌ها و سبک دکوراسیون طراحی ویلا را تعیین می‌کند. ممکن است برای طراحی ویلای یک طبقه یا دوبلکس، ویلای وسیع با فضاهای بیرونی بزرگ یا طراحی ویلای کوچک از سبک کلاسیک استفاده شود. در کل سبک‌های معماری زیادی برای انتخاب وجود دارد. شما می‌توانید طراحی ویلایی مدرن با خطوط جذاب، ویژگی‌های معماری شیک و مینیمال، پنجره‌های شیشه‌ای وسیع و فضاهایی را انتخاب کنید که زیبایی بصری در فضای داخلی و خارجی را در اولویت قرار می‌دهند.